čtvrtek 2. dubna 2020

Poznámka ke COVID-19 atd.

Zdroj: Děčínský deník
Přes všechna denodenní úskalí, děsivé zprávy z nejvíce postižených oblastí a států, stojíme plnou silou na základech naší civilizace, které jsme v běhu dní tolik nevnímali.

Bez ohledu na, ve velké nahotě, ukázané nekompetence a neschopnost zvolených politických leaderů a v důsledku i státních organizací, se zvedla velká vlna solidarity.
Počínaje šitím roušek v každé domácnosti, kde je šicí stroj, aktivizací různých nahodilých i organizovaných dobrovolnických aktivit, změnou výroby v různých firmách i vědeckých institucích, radikální změnou v myšlení a přístupech učitelů i rodičů ke vzdělávání, rušením nadbytečného vyčerpávání zdrojů na planetě, ... konče ukázkou toho, jak politické režimy založené na diktatuře (Čína, Írán) i státy, momentálně vedené populisty (USA, ČR), nemají na velké výzvy odpovědi.

Je hloupé, že nejvyšší představitelé státu, tedy prezident, premiér i šéf senátu, nejsou schopni smysluplně oslovit občany republiky, poděkovat jim, vnášet důvěru mezi drakonická opatření a denodenní život občanů. Nejsou schopni spojit potenciál občanů, soukromých firem, státních organizací i politické reprezentace.

Stále jsou schopni hrát hru MY jsme stát, VY poslouchejte. Tohle je zcela mimo jakoukoli smysluplnou budoucnost.