úterý 28. dubna 2020

Po 30-ti letech se kompletně obnovil stav před listopadem 1989

Zdroj: fler.cz
Náš stát řídí průměrní, kteří mluví, myslí a jednají jako vexláci, to je jejich kvalifikace. Do celkového počtu jsou pak doplnění jejich pohůnky, tedy směšnými loutkami a prospěchářskými posluhovači.

Paradoxně se tak až po 30-ti letech kompletně obnovil stav před listopadem 1989 a zdá se, že mnoha lidem to nepřijde divné. Je to už taková naše tradice. Na takový stav je totiž velká část populace ještě navyklá.

Stačí srovnat ČR s Německem, Finskem, Švédskem, Francií, ... kde si o jejich politické reprezentaci můžeme myslet cokoli, ale určitě ne, že je intelektem průměrná a že se chová jako egomaniacký vexlák.

Stav v ČR, kdy vítězí marketing, kšefty, urvání dotací, tunelování státu, tedy vexlování, ruku v ruce s posluhováním a poslušností za peníze, musí být dlouhodobě neudržitelný.
Je to škodlivé pro budoucnost, velmi nebezpečné pro současnost a v důsledku destruktivní pro jakýkoli šťastný život každého z nás.

Politická reprezentace musí být politická, včetně vizí, dlouhodobých cílů a v Evropě i s tradičním humanistickým posláním. Máme Listinu základních práv a svobod, máme Ústavu.

Přeji si politiky, kteří tohle pochopí a uchopí.

Ale, kde jsou?